آبسرد کن بتن

آبسرد کن بتن

نوع آبسرد کن

ایستاده

عملکرد

آب سرد کن

جهت منبع

منبع بالا

absard-kon-1x.jpg absard-kon-1x.jpg
absard-kon-2x.jpg absard-kon-2x.jpg
absard-kon-3x.jpg absard-kon-3x.jpg
absard-kon-4x.jpg absard-kon-4x.jpg
 • منبع آب ورودی

  شیر آب ،
 • همانطور که می دانیم فرآیند تولید بتن گرما زا بوده و با توجه به ساختار و ضخامت آن و همچنین ضریب هدایت حرارتی پایین آن دمای قسمت خارجی سریعاً سرد شده و در قسمت های داخلی گرمای بتن محبوس می گردد که در این حالت بتن ترک برداشته و زیان های جبران ناپذیری بوجود خواهد آورد لذا سرد کردن مصالح و بتن در مناطق گرمسیری امری ضروری خواهد بود تا جایی که در فرآیند تولید بتن طراحی سیستم های سردکننده نقش مهمی را ایفا می نماید.
  شرکت فراسرد با توجه به نیاز روز افزون صنعت بتن کشور و با توجه به سابقه و تخصص در طراحی و تولید تجهیزات برودتی اقدام به تولید پکیج سردکننده بتن در مدل های مختلف نموده که بسته به نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان بتن با قابلیت های مختلف ارائه می گردد. لازم به ذکر است که با توجه به پروژه های مختلف در کشور که بیشتر مناطق گرمسیری را شامل می گردد سرد کردن بتن و همچنین مصالح و مواد تشکیل دهنده باعث افزایش کیفیت محصول نهایی شده و در نهایت سازه بتنی از استحکام کافی برخوردار خواهد بود .
  جداول مربوط به انواع بتن با عیار مختلف، معمولاً دمای پایین تر از 21˚C + را در زمان تولید و در هنگام حمل توصیه می کنند و جهت رسیدن به دمای مذکور می بایست از خنک کننده های مختلف، قابل دسترس و ارزان قیمت استفاده نمود. با توجه به موارد فوق می توان ادعا نمود که جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در سردکردن بتن استفاده از این پکیج های مخصوص بوده که آب سرد با دمای کمتر از 2˚C + را در ساخت بتن تامین می نماید و در صورت نیاز با نصب مبدل های حرارتی مخصوص قادر به سرد کردن مکمل ها و روان کننده های مایع بتن نیز می باشد .
  پکیج سرد کننده بتن :
  پکیج سرد کننده بتن شامل قسمت های مختلف بوده که بر اساس ظرفیت دستگاه بچینگ و مقدار بتن ریزی حداکثری در شبانه روز با دمای هوای محل تولید و همچنین دمای آب مورد استفاده طراحی می گردد.
  پکیج مذکور شامل قسمت های چیلر چند مرحله ای ( بر اساس دمای آب ورودی) سیستم آیس بانک و یخ ساز ( در صورت نیاز ) بوده و قسمت های دیگر شامل تانک ذخیره و مبدل سردکننده مکمل ها می باشد .
  طراحی پکیج سیستم های سرد کننده به نحوی بوده است تا حداکثر بازدهی و حداقل مصرف انرژی الکتریکی را به همراه داشته باشد. تجمیع تجهیزات در کمترین فضای ممکن و بصورت بسته در کانکس و نیز استفاده از بهترین نوع کندانسور ( کندانسور تبخیری ) که با شرایط کارکرد در کارگاه های تولید بتن همخوانی داشته باشد از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد.
  یکی دیگر از مزیت های پکیج سردکننده بتن عدم نیاز به نیروی کار اضافی بوده و بیشتر تنظیمات و کارکرد دستگاه به صورت اتوماتیک و مطابق برنامه ریزی مورد نیاز انجام خواهد گرفت. کنترل دستگاه های پکیج سرد کننده توسط سیستم PLC بوده و قابلیت تعیین ظرفیت مورد نیاز بچینگ را بصورت اتوماتیک دارا می باشد .
  مراحل مختلف سرد کردن آب به شرح ذیل می باشد .
  1- ابتدا آب ورودی تا دمای 45˚C + وارد بخش Evaporative Condenser ( کندانسور تبخیری ) شده و ضمن چگالش مبرد در سیستم سردکننده آب را تا دمای 35˚C + خنک می نماید.
  2- آب 35˚C + وارد چیلر اولیه شده و دمای آن تا نزدیک به 18˚C + تقلیل می یابد .
  3- در این مرحله آب وارد قسمت دوم چیلر شده و دمای آن به میزان 10˚C + تا 12˚C + کاهش یافته و وارد مرحله بعدی می گردد.
  4- در مرحله انتهایی آب وارد حوضچه یخ (Ice Bank ) شده و دمای خروجی آن به پایین تر از 2˚C + رسیده و به مخزن نگهداری وارد می گردد.
  توضیح اینکه پکیج مذکور توانایی تولید ظرفیت بیشتر از آب مورد نیاز را داشته که در این صورت ضمن افزایش آب ورودی به مخزن دیگر تا دمای 8˚C + می توان آب را مجدداً به پکیج سرد کننده وارد نمود تا دمای آب مخزن به طور کامل به 1˚C + تقلیل یابد .
  سیستم سردکننده بتن با نصب مبدل حرارتی قابلیت سرد کردن مواد مایع افزودنی به بتن مانند روان کننده ها را داشته که می تواند در قالب سفارش جانبی به مجموعه اضافه گردد.
  تجهیزات انتقال یخ شامل اسکرو کانوایر مخصوص با حداکثر طول 18 m ، باسکول اتوماتیک یخ با قابلیت وزن کشی از 5 الی 200 کیلوگرم در هر نوبت با خروجی پنوماتیک قابل اتصال به PLC مرکزی.
  دستگاه یخ خردکن با پره های استنلس استیل و قسمت های فولادی گالوانیزه گرم با ظرفیت پودر کردن 3 الی 6 قالب در دقیقه .
  کانکس نگهداری یخ مجهز به رک مخصوص خروجی یخ و سیستم سرد کننده، بدون گردش هوا با دیوار متحرک در قسمت انتهایی با ظرفیت های مختلف.
  کانکس اصلی پکیج آبسردکن بتن با بدنه از ساندویج پانل های پلی یورتان، کف مخصوص ضد آب با قابلیت اتصال به دستگاه آیس بانک و کندانسور تبخیری بصورت یکپارچه.
  مخزن آب سرد تا ظرفیت 60 m3 در یک واحد با بدنه از ورق های گالوانیزه و شاسی فولادی دارای پرده های گردش آب (Buffer )، سیستم تخلیه و آبگیری اتوماتیک، دریچه ( Manhole ) خارجی و داخلی مجهز به کنترل سطح اتوماتیک می باشد.
  دمای آب ورودی +45oc
  دمای آب خروجی به صورت دایم 2oc T≤
  ابعاد مخزن بر اساس محل ساخته خواهد شد.
  یکی دیگر از روش های سرد کردن بتن استفاده همزمان از آب و یخ بوده که در این روش سرمایش مورد نیاز توسط آب سرد و یخ تامین شده و کارایی مطمئن و بسیار بالایی را برای تولیدکنندگان بتن به همراه خواهد داشت.
  جدول زیر مقدار آب سرد و یخ مورد نیاز را در شرایط بسیار سخت و گرم و متوسط نشان می دهد.
  تجهیزات مورد استفاده در سیستم های سردکننده بتن ( آب سرد + یخ ) به نحوی طراحی گردیده اند که هر کدام به تنهایی قابل جابجایی بوده و در شرایط آب و هوایی نیمه گرم می توان فقط از یکی از دستگاه ها بهره برداری نمود و در دو پروژه مختلف همزمان استفاده نمود.
  دستگاه های تولید یخ در مدل ها و ظرفیت های مختلف جهت سرد کردن بتن مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به دمای انتهایی بتن و همچنین دمای اولیه مواد تشکیل دهنده از جمله سیمان و مواد خشک و افزودنی های مختلف می بایست در مخلوط انتهایی از یخ استفاده نمود.
  با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور و دمای مناطق گرمسیری کلیه پروژه های بزرگ تولید بتن براساس دمای استاندارد ( بتن حجیم حداکثر 22˚C + و بتن غیر حجیم حداکثر 26˚C + ) استفاده از آب سرد و یخ در فرآیند تولید بتن الزامی بوده و بر این اساس پکیج های یخساز و آبسرد کن تولیدی این شرکت به نحوی طراحی و ساخته می شود که ضمن دارا بودن از بالاترین راندمان، کمترین حجم را اشغال نموده و با کمترین نیروی انسانی قابل راه اندازی باشد.
  سیستم های توزین و انتقال یخ از مهمترین بخش های تولید بتن هستند که با طراحی خاص و کاربری سنگین قابلیت نصب در کلیه پروژه ها را دارا می باشند.
  دستگاه های یخساز شرکت فراسرد با اشکال گوناگون ( قالبی ، پولکی ، پودری ) مناسب جهت کاربری در صنایع بتن سازی بوده و هر کدام از این دستگاه ها در ظرفیت های مختلف در نقاط مختلف کشور در حال بهره برداری می باشند.

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111