آیس بانک

دانلود فایل

آیس بانک

آیس بانک

سیستم آیس بانک

آیس بانک یخبندانی است که بسیار کارآمد می باشد. از آن جایی که در سیستم آیس بانک یخ تولید می شود، آب از طریق آن عبور می کند و هوا در سراسر آن خنک می شود تا دمای هوا را کاهش دهد.

علاوه بر این، به دلیل اینکه سیستم های آیس بانک باعث خنک تر شدن محیط می شوند هزینه های انرژی بیشتر کاهش می یابد و سیستم کارآمدتر می شود. این راندمان مثبت با امید به زندگی طولانی تر سیستم ارتباط دارد. بدین ترتیب، سیستم های آیس بانک به دلیل کاهش هزینه های انرژی محبوب می شوند. این سیبستم ها اغلب در برنامه های تجاری یا صنعتی دیده می شوند.

ویژگی های سیستم آیس بانک چیست؟

فن آوری خنک کننده ی آیس بانک مقدار قابل توجهی آب را خنک می کند و دمای نگهدارنده را ثابت نگه می دارد. آیس بانک از یک سیم پیچ استیل ضد زنگ و یک سیم پیچ مس در یک مخزن پر از آب تشکیل شده است. سیم پیچ مسی، حاوی گاز یخچال است که منبع سرما را به وجود می آورد که به نوبه خود آب آشامیدنی را از طریق سیم استیل ضد زنگ خنک می کند.

کارایی آیس بانک:

سیستم آیس بانک خود را در سطح مطلوب خود نگه دارید و با حفاظت از آن، طول عمر آن را افزایش دهید. این نگهداری پیشگیرانه باعث می شود که آیس بانک حداکثر بهره وری را برای شما ایجاد کرده و تعمیرات غیر ضروری را کاهش دهد و هزینه های انرژی را پایین نگه دارد. این نگهداری های پیش گیرانه از ایجاد مشکلات بزرگ برای آن جلوگیری می کند. این نوع از دستگاه ها واحد ذخیره سازی انرژی با حداکثر ظرفیت است. آنها با ذخیره انرژی تولید شده توسط تغییر حالت ماده از آب به یخ و حرارت آب ذوب استفاده می کنند.

آیس بانک چگونه کار می کند؟

این سیستم یک بسته از صفحه هاست که شامل یک ظرف به همراه آب است. در شب هنگامی که مصرف انرژی کم است، صفحات یخ بسته و در طول روز که انرژی گران تر است، کولر خاموش می شود و یخ ذوب می شود. این آب یخ را می توان به طور غیر مستقیم برای خنک کردن محصولات خود استفاده کرد.

آیس بانک بسته ای از صفحات تبخیر کننده به طور مستقیم در مخزن آب است، مکانیسم عملکرد آن این گونه است که کمپرسور ابتدا گاز را کمپرس کرده و بعد از تبدیل شدن گاز به مایع وارد مخزن سرد کننده شده و با گرفتن گرمای آب آنرا تبدیل به یخ کرده و با استفاده از پمپ با چرخش آب حول یخها درون مخزن آب را به کویل ها هدایت کرده و درآنجا با تبادل حرارتی دمای محیط را کاهش داده و دوباره با برگشت آب به مخزن سیستم این چرخه را ادامه می دهد.

یخ به صورت ایستا در مخزن آب ذخیره می شود، بنابراین دمای آب در مخزن آب بسیار کم است و نزدیک به 0 درجه سانتیگراد است. لوله های هوا از جنس استیل بوده و به صورت یکنواخت در انتهای مخزن قرار می گیرند.

مزایای استفاده از آیس بانک:

یک راه حل عالی برای ذخیره انرژی حرارتی است.

مصرف انرژی در اوج مصرف روزانه را کاهش می دهد.

طراحی جمع و جور که می تواند برای برنامه های مختلف استفاده شود.

کاهش هزینه تجهیزات اولیه به این دلیل که چیلر کمتری نیاز است.

ظرفیت موجود در مقایسه با سیستم های لوله ای که ظرفیت آن در زمان کاهش می یابد، ثابت است.

مشخصات فنی آیس بانک

مخزن آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این دستگاه می تواند به طور سفارشی و در اندازه های مختلف ساخته شود.

آیس بانک دمای آب را ثابت و زیر 0.5 درجه سانتی گراد نگه می دارد.

در واحدهای کوچک قابل ساخت است.

ساخته شده از فولاد ضد زنگ

سازگار با محیط زیست است.

نگه داری آن آسان است.

حمل و نقل آن به راحتی انجام می شود.

انواع آیس بانک:

آیس بانک پیش ساخته برای کارخانه ها

آیس بانک کویل

آیس بانک سیلو : این نوع آیس بانک ها قابلیت اجرا در جاهایی که قابلیت افزایش فضا را دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد آیس بانک:

آیس بانک برای تمام فرآیندهای خنک کننده در محدوده -3 درجه سانتی گراد تا +6 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد مانند موارد زیر:

در کارخانه های شیرینی سازی

در کارخانه های لبنیات

در صنایع غذاسازی

در صنایع مختلف تولید پلاستیک و ...

امروزه از این سیستم به عنوان منبع ذخیره انرژی سرمایشی برای مدیریت صحیح انرژی و کاهش هزینه ها در صنایع مختلف تجاری و صنعتی در کشورهای مختلف از جمله ایران استفاده می شود.

قیمت خرید آیس بانک:

قیمت این محصول باتوجه به اندازه و کیفیت آن متفاوت می باشد.

می توانید این محصول را بسته به نیاز خود و کاربرد مورد نظر انتخاب و خریداری کنید.

product-18-x.jpg product-18-x.jpg

ذخیره مناسب آب سرد جهت کلیه مصارف. دستگاهی که ذخیره انرژی سرمایی را ممکن ساخته و جانشینی مناسب جهت دستگاههای چیلر صنعتی می باشد.


بیش از 200 منطقه در ایران توسط این شرکت به دستگاههای آیس بانک مجهز گردیده. طراحی دقیق سیستم برودتی دستگاه آیس بانک و رضایت مصرف کننده در طی سالیان متمادی از افتخارات این شرکت می باشد.

ویژگی :

• تامین آب سرد ( 1oC +) در ظرفیتهای مختلف از 500 لیتر تا 20000 لیتر در ساعت.

• قابل استفاده در صنایع شیر ، صنایع غذایی کشتارگاههای طیور ، تولید بتن ، آبکاری فلزات ، صنایع تولید پلاستیک و ... .

• تامین آب سرد خوراکی جهت فروشگاه ها و کارخانجات به صورت مرکزی.

• قابلیت نصب آیس بانک بر روی سیستم های تهویه مطبوع ساختمان های سازگار با محیط زیست ( Green Building) اعم از اداری , تجاری و مسکونی جهت ذخیره انرژی در شب .

• 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش در سراسر ایران


محصولات مرتبط

relate product

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65 -کدپستی: 1457867871

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111