آیس بانک

دانلود فایل

آیس بانک

آیس بانک

سیستم آیس بانک

آیس بانک یخبندانی است که بسیار کارآمد می باشد. از آن جایی که در سیستم آیس بانک یخ تولید می شود، آب از طریق آن عبور می کند و هوا در سراسر آن خنک می شود تا دمای هوا را کاهش دهد.

علاوه بر این، به دلیل اینکه سیستم های آیس بانک باعث خنک تر شدن محیط می شوند هزینه های انرژی بیشتر کاهش می یابد و سیستم کارآمدتر می شود. این راندمان مثبت با امید به زندگی طولانی تر سیستم ارتباط دارد. بدین ترتیب، سیستم های آیس بانک به دلیل کاهش هزینه های انرژی محبوب می شوند. این سیبستم ها اغلب در برنامه های تجاری یا صنعتی دیده می شوند.

ویژگی های سیستم آیس بانک چیست؟

فن آوری خنک کننده ی آیس بانک مقدار قابل توجهی آب را خنک می کند و دمای نگهدارنده را ثابت نگه می دارد. آیس بانک از یک سیم پیچ استیل ضد زنگ و یک سیم پیچ مس در یک مخزن پر از آب تشکیل شده است. سیم پیچ مسی، حاوی گاز یخچال است که منبع سرما را به وجود می آورد که به نوبه خود آب آشامیدنی را از طریق سیم استیل ضد زنگ خنک می کند.

کارایی آیس بانک:

سیستم آیس بانک خود را در سطح مطلوب خود نگه دارید و با حفاظت از آن، طول عمر آن را افزایش دهید. این نگهداری پیشگیرانه باعث می شود که آیس بانک حداکثر بهره وری را برای شما ایجاد کرده و تعمیرات غیر ضروری را کاهش دهد و هزینه های انرژی را پایین نگه دارد. این نگهداری های پیش گیرانه از ایجاد مشکلات بزرگ برای آن جلوگیری می کند. این نوع از دستگاه ها واحد ذخیره سازی انرژی با حداکثر ظرفیت است. آنها با ذخیره انرژی تولید شده توسط تغییر حالت ماده از آب به یخ و حرارت آب ذوب استفاده می کنند.

آیس بانک چگونه کار می کند؟

این سیستم یک بسته از صفحه هاست که شامل یک ظرف به همراه آب است. در شب هنگامی که مصرف انرژی کم است، صفحات یخ بسته و در طول روز که انرژی گران تر است، کولر خاموش می شود و یخ ذوب می شود. این آب یخ را می توان به طور غیر مستقیم برای خنک کردن محصولات خود استفاده کرد.

آیس بانک بسته ای از صفحات تبخیر کننده به طور مستقیم در مخزن آب است، مکانیسم عملکرد آن این گونه است که کمپرسور ابتدا گاز را کمپرس کرده و بعد از تبدیل شدن گاز به مایع وارد مخزن سرد کننده شده و با گرفتن گرمای آب آنرا تبدیل به یخ کرده و با استفاده از پمپ با چرخش آب حول یخها درون مخزن آب را به کویل ها هدایت کرده و درآنجا با تبادل حرارتی دمای محیط را کاهش داده و دوباره با برگشت آب به مخزن سیستم این چرخه را ادامه می دهد.

یخ به صورت ایستا در مخزن آب ذخیره می شود، بنابراین دمای آب در مخزن آب بسیار کم است و نزدیک به 0 درجه سانتیگراد است. لوله های هوا از جنس استیل بوده و به صورت یکنواخت در انتهای مخزن قرار می گیرند.

استفاده از آیس بانک ها در تمام بخش های تهویه و تبرید همواره مورد نظر کشورهای صنعتی بوده و متدهای مختلف جهت آیس بانک روز به روز پیشرفت می نماید. به عنوان مثال شرکت های بسیار بزرگ در صنعت تهویه و تبرید در کشورهای صنعتی اشکال مختلف از آیس بانک را طراحی و تولید می نماید و این امر باعث گردیده که آیس بانک ها بخش بزرگی از تولید صنعت برودت و تهویه مطبوع را به خود اختصاص داده و در کشور ما نیز لزوم استفاده از متدهای مختلف و حتی نوع جدید آیس بانک با قابلیت ساز و کار در بخش های مختلف کشور از ضروریات محسوب می گردد.


@image


مزایای استفاده از آیس بانک:

یک راه حل عالی برای ذخیره انرژی حرارتی است.

مصرف انرژی در اوج مصرف روزانه را کاهش می دهد.

طراحی جمع و جور که می تواند برای برنامه های مختلف استفاده شود.

کاهش هزینه تجهیزات اولیه به این دلیل که چیلر کمتری نیاز است.

ظرفیت موجود در مقایسه با سیستم های لوله ای که ظرفیت آن در زمان کاهش می یابد، ثابت است.

مشخصات فنی آیس بانک

مخزن آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این دستگاه می تواند به طور سفارشی و در اندازه های مختلف ساخته شود.

آیس بانک دمای آب را ثابت و زیر 0.5 درجه سانتی گراد نگه می دارد.

در واحدهای کوچک قابل ساخت است.

ساخته شده از فولاد ضد زنگ

سازگار با محیط زیست است.

نگه داری آن آسان است.

حمل و نقل آن به راحتی انجام می شود.

انواع آیس بانک:

آیس بانک پیش ساخته برای کارخانه ها

آیس بانک کویل

آیس بانک سیلو : این نوع آیس بانک ها قابلیت اجرا در جاهایی که قابلیت افزایش فضا را دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد آیس بانک:

آیس بانک برای تمام فرآیندهای خنک کننده در محدوده -3 درجه سانتی گراد تا +6 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد مانند موارد زیر:

در کارخانه های شیرینی سازی

در کارخانه های لبنیات

در صنایع غذاسازی

در صنایع مختلف تولید پلاستیک و ...

امروزه از این سیستم به عنوان منبع ذخیره انرژی سرمایشی برای مدیریت صحیح انرژی و کاهش هزینه ها در صنایع مختلف تجاری و صنعتی در کشورهای مختلف از جمله ایران استفاده می شود.

قیمت خرید آیس بانک:

قیمت این محصول باتوجه به اندازه و کیفیت آن متفاوت می باشد.

می توانید این محصول را بسته به نیاز خود و کاربرد مورد نظر انتخاب و خریداری کنید.

در ادامه بخشی از فعالیتهای این شرکت در زمینه ساخت دستگاه های آیس بانک ارایه میگردد.

طراحی اختصاصی و تولید آیس بانک مربوط به صنایع شیر و نصب آیس بانک در بیش از دویست مرکز مخصوص نگهداری و فراوری صنایع لبنی از جمله کارخانجات بزرگ صنایع شیر در ایران (صنایع شیر پگاه و شیر پاستوریزه پاک و...).

طراحی و تولید خاص آیس بانک جهت صنایع نان.

تولید دستگاه های آیس بانک دربخش آبسردکن مخصوص تولید بتن در نواحی گرمسیر.

تولید آیس بانک های ویژه در صنایع وبخشهای مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی.

طراحی و ساخت آیس بانک های صنعت تهویه با متد های مختلف از جمله Internal melting و External melting .


دستگاه های آیس بانک یکی از متداول ترین دستگاه های مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله غذایی و شیمیایی و همچنین در صنعت تهویه مطبوع می باشند. آیس بانک ها همانگونه که از نامشان برمی آید منبعی برای جمع-آوری سرما(تولید یخ) بوده که در زمان های نیاز با ذوب یخ دستگاه ها آیس بانک به مجموعه مولد سرما کمک کرده و در این رهگذر با صرف هزینه ی کمتر یعنی همان تولید سرما در زمان مناسب(شب)؛ مصرف انرژی را مدیریت و هزینه ها را به طرز چشمگیری کاهش می دهند.

آیس بانک نه به شکل امروزی از اولین ابزار بشر برای رفع نیازهای خود بوده به طوری که در بسیاری از نقاط کره ی خاکی برودت مورد نیاز جهت نگهداری موادغذایی در فصول غیر سرد توسط یخ با برف انباشت شده در محل های خاص که به نوعی برای آیس بانک عایق بوده اند انبار شده و در سایر فصول از آن استفاده می کرده اند.

تا همین یکصد سال پیش در کشور خودمان یخچال ها یا به عبارتی همان آیس بانک ها در محله های خیلی از شهرها به صورت سنتی وجود داشته و یخ مورد نیاز در تابستان از آن تامین می شده است و هنوز کوچه و یا خیابان هایی را می توان یافت که نام یخچال را حفظ کرده اند.

با توجه به گسترش تکنولوژی در دنیای امروزی و سرعت روزافزون تولید و استفاده از تجهیزات مانند آیس بانک در تمامی امور که عمدتاً از انرژی های تجدیدناپذیر به عنوان قوای محرکه خود بهره برده و باعث مصرف برق بیشتر می گردند از یک سو و گرم شدن کره ی زمین به واسطه علل مختلف از جمله دستکاری در عوامل طبیعی و نتیجتاً نیاز به سرمایش بیشتر از سوی دیگر، لزوم طراحی و استفاده از تجهیزات سرمایشی خاص مثل آیس بانک با هدف مدیریت انرژی و کاهش فشار وارد بر شبکه های برق در زمان های مصرف حداکثری امری الزامی می باشد.

همانگونه که در قسمت قبل اشاره شد الزام در مدیریت مصرف انرژی استفاده از آیس بانک ها را در صدر تجهیزاتی قرار داده که تولید برودت را چه در مصارف صنعتی و چه خانگی کنترل و در بسیاری از موارد هم مصرف و هم هزینه ها را کاهش می دهد. یادآور می گردد که طبق آمارهای مجله ی Forbes کشور ما بعد از کشورهای مکزیک، اسپانیا و استرالیا با مصرف سرانه 2727 کیلووات ساعت هر نفر در سال در رده ی هجدهم مصرف برق قرار داشته و با توجه به جمعیت و توان آنچه صنعتی نام دارد به هیچ وجه همخوانی نداشته و این آمار نشان دهنده مصرف خارج از استاندارد می باشد. لذا استفاده از تجهیزاتی مانند آیس بانک در بخش های مختلف می تواند از هزینه های بسیاری که بر مصرف کننده و همچنین تولیدکننده انرژی تحمیل گردیده به میزان قابل ملاحظه ای بکاهد.

آیس بانک ها با اشکال مختلف و ظرفیت های گوناگون و طراحی های متنوع در تمامی صنایع قابل استفاده بوده و در اینجا به صورت فهرست وار بخشی از این صنایع که به دستگاه های آیس بانک مجهز بوده و یا نیاز به تجهیز آن دارد جهت آشنایی بیشتر معرفی می گردند

• آیس بانک در صنعت تهویه مطبوع:

به خصوص ساختمان های بلند مرتبه، فروشگاه ها، ادارات و مکان های آموزشی، فروشگاه ها، بیمارستان ها و ...

• آیس بانک در صنایع غذایی:

فرآوری های مواد پروتئین، تولید آبمیوه و نوشابه، تمامی صنایع لبنی، صنعت نان و شیرینی و ...

• آیس بانک در صنایع دارویی و شیمیایی:

کارخانجات تولید دارو، کارخانجات تولید مواد اولیه ی دارو و کلیه ی صنایع تصفیه روغن، صنایع شیمی و پتروشیمی و ...

همانگونه که ملاحظه می شود کاربرد آیس بانک گستردگی فراوان داشته است و افزایش استفاده از آیس بانک در کشور در موارد فوق و همچنین موارد بسیاری که در این مقاله نامی از آن برده نشده ضروری می باشد.

خوشبختانه شرکت فراسرد با توجه به ساخت دستگاه های آیس بانک در 30 سال گذشته(بیش از 500 پروژه)، در نقاط مختلف کشور و به خصوص مناطق گرمسیر در صنایع مختلف تهویه، پیشگام در طراحی و توسعه ی این صنعت نوپا بوده و در پروژه های ساختمان های سبز(دارای سیستم مدیریت انرژی پاک)، همکاری مستمر داشته است.

product-18-x.jpg product-18-x.jpg

ذخیره مناسب آب سرد جهت کلیه مصارف. دستگاهی که ذخیره انرژی سرمایی را ممکن ساخته و جانشینی مناسب جهت دستگاههای چیلر صنعتی می باشد.


بیش از 200 منطقه در ایران توسط این شرکت به دستگاههای آیس بانک مجهز گردیده. طراحی دقیق سیستم برودتی دستگاه آیس بانک و رضایت مصرف کننده در طی سالیان متمادی از افتخارات این شرکت می باشد.

ویژگی :

• تامین آب سرد ( 1oC +) در ظرفیتهای مختلف از 500 لیتر تا 20000 لیتر در ساعت.

• قابل استفاده در صنایع شیر ، صنایع غذایی کشتارگاههای طیور ، تولید بتن ، آبکاری فلزات ، صنایع تولید پلاستیک و ... .

• تامین آب سرد خوراکی جهت فروشگاه ها و کارخانجات به صورت مرکزی.

• قابلیت نصب آیس بانک بر روی سیستم های تهویه مطبوع ساختمان های سازگار با محیط زیست ( Green Building) اعم از اداری , تجاری و مسکونی جهت ذخیره انرژی در شب .

• 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش در سراسر ایران


محصولات مرتبط

relate product

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111