ساخت سردخانه

روش ساده ساخت سردخانه

در این مقاله شما می فهمید که چگونه با انتخاب و نصب یک اتاق ذخیره سازی هوای سرد برای نیازهای کسب و کار خود، ساخت سردخانه انجام دهید و مشکل را حل کنید. همچنین شما می توانید از این راهنمایی ها برای ساخت سردخانه بزرگ (از 4 متر مکعب یا 141 فوت مکعب) برای یک خانه مسکونی استفاده کنید.

ساخت سردخانه به این روش برای نگهداری گوشت، سبزیجات و میوه ها، لبنیات و سایر محصولات می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برای ساخت سردخانه ابتدا نیاز به یک اتاق دارید. سایز و اندازه این اتاق ها بسته به نیاز شما متغیر است، که البته ساخت آن چندان ساده هم نیست!

سه راه اصلی برای ساخت سردخانه وجود دارد:

استفاده از اتاق های از پیش ساخته شده برای ساخت سردخانه

ساخت و جمع آوری اتاق از پانل های ساندویچ گرم برای ساخت سردخانه

استفاده از اتاقک های کوچک یا انبار ساختمان برای ساخت سردخانه

پس از اتمام اتاق برای ساخت سردخانه، شما باید تجهیزات یخچال را برای نگهداری دمای مطلوب جهت ساخت سردخانه نصب کنید.

نصب تجهیزات بدون دخالت پرسنل واجد شرایط دشوار است؛ تنها گزینه ساده موجود برای نصب و راه اندازی استفاده از خود یخچال خنک کننده است.

1- اتاق های پیش ساخته جهت ساخت سردخانه:

این ساده ترین و سریع ترین راه برای تهیه و ساخت سردخانه کامل است. اتاق پیش ساخته برای ساخت سردخانه مجموعه ای از پانل های ساندویچی تهیه شده با حرارت بالا و پرشده از پلی یورتان با اتصال ویژه ای از اتصالات صاف و مستقیم و زاویه دار است.

علاوه بر این، این اتاق را می توان در یک محل جدید برای ساخت سردخانه نصب و راه اندازی کرد. اتاق پیش ساخته در حال حاضر تنها شامل یک اتاق با یک درب نوسانی است. ابعاد آن هم مانده است که میزان حجم یا اندازه هایی که از سردخانه انتظار دارید چقدر است. برای ساخت سردخانه می توانید این اتاق ها را از یکی از نمایندگی های تولید کننده تهیه کنید.

اتاق های پیش ساخته برای ساخت سردخانه به دو نوع تقسیم می شوند که در نوع اتصال پانل ها به یکدیگر متفاوت است:

اتاق های پلاستیکی پروفیل (معمولا 'اتصال ' Dovetail ' نامیده می شود)

اتاق قفل (یک قفل غیر عادی، ساخت در پانل ساندویچی)

ساخت سردخانه با این اتاق ها با قفل های بی نظیر ساخته شده، با انعطاف پذیری و جداسازی چندگانه که یک دسته ثابت از پانل ها را در میان خود قرار می دهد. اتاق با مفاصل شیار جهت ساخت سردخانه ارزان تر هستند. اما در این نوع ساخت، نیاز به استفاده از مهر و موم ها در مفصل ساخت سردخانه است. این مهر و موم ها معمولا پلاستیکی و آلومینیومی هستند تا هم سبک باشد و هم عایق. به همین دلیل، این اتاق ها به ندرت در عرض / طول بیش از 2-3 متر ساخته نمی شود.

برای ساخت سردخانه قیمت یک اتاق پیش ساخته احتمالا تا حدودی بیشتر از دو نوع دیگر است. با این حال، برای ساخت سردخانه این یک راه آسان و سریع برای دسترسی به یک اندازه با کیفیت خوب، بدون بدون "پل" سرد است.

-ساخت سردخانه با پنل های ساندویچی

شما می توانید با استفاده از پانل های نوع سازنده، ساخت سردخانه را انجام دهید. در این مورد، شما ابتدا باید محاسبه کنید که چه تعداد پانل برای ساخت سردخانه نیاز دارید. تعداد این پانل ها بسته به طول و عرض اتاق مورد نیاز شما برای ساخت سردخانه متغیر است. عرض آنها در 1100 تا 1200 میلی متر در تولید کنندگان مختلف متفاوت است. بر اساس این اطلاعات و همچنین ابعاد اتاق برنامه ریزی شده، تعداد و طول پانل ها را برای خرید خود محاسبه کنید. فرایند مونتاژ خود، روش اتصال پیچ های راست و زاویه ای است که می توانید در داکیومنت و راهنمایی سازنده ای که انتخاب می کنید مشخص کنید.

برای ساخت سردخانه بهتر با کارایی بالاتر باید توجه داشته باشید که هنگام نصب پانل ها لازم است که از ایجاد "پل های حرارتی" در مفاصل گوشه جلوگیری شود، زمانی که پوسته های داخلی و خارجی فلزات در تماس با آنها قرار می گیرند.

برای جلوگیری از ظهور یک پل حرارتی، لازم است در داخل مفاصل گوشه ای از پانل های دیواری با پانل های کف و سقف پر شود. در اتاق هایی با دمای ذخیره سازی بالاتر از صفر، گاهی اوقات کف بدون عایق حرارتی باقی می ماند. این کار برای راحتی در ورود و خروج تجهیزات بارگیری استفاده می شود (غلطک، چرخ دستی) و موجب صرفه جویی در هزینه برای خرید مواد عایق حرارتی است، اما در عین حال نیاز به نصب تجهیزات تبرید با ظرفیت بالاتری (حدود 20٪) دارد و به همین ترتیب با تقریبا همان افزایش مصرف برق همراه است.

همچنین، اگر یک بخش چند قسمت با رژیم های درجه حرارت مختلف نصب کنید، لازم است عملیات "شکستن" پل حرارتی انجام شود. لازم است از طریق پوشش فلزی داخلی دیوارها، کف و سقف در محل نصب پارتیشن، از بین بردن پل حرارتی بین بخشها، از بین برود. بنابراین، شما نیاز به خرید لوازم جانبی ، مشخصات زاویه، برای رفع اتصالات گوشه ای از پانل دارید.

ساخت سردخانه با مهر و موم و استفاده از درب استاندارد و همچنین عایق حرارتی ساخته شده از فوم پلی اورتان درصد خروج هوای سرد و ورود هوای گرم را کمتر و کمتر می کند.

-استفاده از اتاقک های کوچک یا انبار ساختمان جهت ساخت سردخانه،

آخرین گزینه برای ساخت سردخانه، اغلب ارزان ترین و البته معمولا در نهایت سودآورترین راه استفاده و یا بازسازی یک انبار یا یک اتاق برای ساخت سردخانه است. این اتاق ها می توانند با انجام عایق حرارتی دیوارها یخچال شوند. برای این کار هم می توان از پانل های ساندویچی فوم پلی اورتان استفاده کرد، که در بند قبلی برای ساخت سردخانه شرح داده شده است.

در این نسخه، این پانل ها برای ساخت سردخانه با استفاده از اتصال دهنده ها به دیوارها و سقف پایه ثابت می شود. با این حال، اتصال دهنده های فلزی بسیاری از "پل های حرارتی" را تشکیل می دهند که می تواند منجر به تشکیل تراکم و زنگ زدگی بیشتر در نقاط اتصال شود. بنابراین، استفاده از اتصال دهنده های ساخته شده از مواد عایق حرارتی، به عنوان مثال، میخ های پلی آمید، مطلوب تر است. اما این گزینه گران تر است و کار با آن سخت تر است.

این عایق همچنین می تواند از صفحات پلی استایرن PBP، پلاستیک فوم، ساخته شده باشد فوم یورتان (بدون پوسته فلزی)، و همچنین با عایق پلاستیکی پلی اورتان بر روی دیوارها و سقف ها. برای ساخت سردخانه در این موارد به لایه عایق حرارتی با پوشش فلزی برای حفاظت مکانیکی و الزامات بهداشتی لازم است. اما با اینکه این کار دشوار است، نتیجه بسیار دلخواه خواهد بود.

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65 -کدپستی: 1457867871

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111