قیمت سردخانه

در اینجا سعی خواهیم کرد که در مورد قیمت سردخانه تا حدودی به صورت مختصر توضیح دهیم. البته قیمت سردخانه در هر پروژه ای بسته به نوع سردخانه انتخابی ممکن است متفاوت باشد. همچنین قیمت سردخانه به عوامل مختلف و زیادی بستگی دارد.

استفاده از پانل های پیش ساخته بسیار ساده تر است همچنین بر قیمت سردخانه نیز تاثیرگذار خواهد بود. گزینه ای از عایق حرارتی دیوارها، اگر چه ممکن است ارزان ترین باشد، اما عایق حرارتی با کیفیت بالا را تضمین نمی کند، و همچنین می تواند ادعای بازرسی به علت عدم رعایت الزامات بهداشتی باشد. لازم است برخی از ویژگی های ذخیره سازی برای محصولات غذایی مختلف و غیر غذایی مورد نیاز خنک سازی را در نظر بگیریم.

لایه عایق حرارتی با پوشش فلزی برای حفاظت مکانیکی و الزامات بهداشتی لازم است. اما این کار دشوار است ولی نتیجه بسیار دلخواه است.

در مرحله اول ساخت سردخانه باید اول محل سردخانه را تعیین کنید چون با توجه به محل سردخانه شما که باید قطعات خریداری شده پروژه شما ارسال شوند می تواند این کار چند ساعت یا حتی چند روز طول بکشد.

بعد از محل سردخانه و نیاز به قیمت سردخانه مرحله بعدی باید انتخاب ساختمان اصلی سردخانه باشد که با توجه به شرایط اقلیمی محل سردخانه باید ساختمان سردخانه طوری طراحی شود که از تمامی امکانات بهینه برخوردار باشد. که عواملی مثل بارگیری و تخلیه آسان، قرارگرفتن نگهبان و سرویس ها در جای مناسب و... باید در نظر گرفته شود.

قیمت سردخانه و شرایط کالاهای مورد نگهداری نیز باید در نظر گرفته شود مثل: دما، رطوبت، گردش هوا و شرایط اختصاصی مربوط به هر کالا.

انتخاب و خرید تجهیزات سردخانه نیز یکی از عوامل مهم ساخت سردخانه و قیمت سردخانه است. تجهیزات باید به گونه ای باشد که کاملا متناسب با پروژه در نظر گرفته شده باشد.

@image

در انبارهای سردخانه سرمایه گذاری زیادی قرار است انجام شود پس باید قیمت سردخانه و تجهیزات مصرفی به نحوی انتخاب شده باشند که حفاظت این سرمایه گذاری را داشته باشد.

دیگر عومل تاثیرگذار بر قیمت سردخانه:

نصب کابین: بسته به شکل و ابعاد کابین نصب آن ممکن است از چند ساعت تا چند ماه به طول بیانجامد. همچنین در سردخانه های کوچک کار نصب کابین شاید توسط حداقل دو نفر انجام شود ولی در سردخانه های بزرگ این کار نیاز به یک تیم و تجهیزات بیشتر دارد.

مشکل ترین مرحله نیز می تواند نصف سقف باشد که به ارتفاع کابین نیز بستگی دارد.

همچنین ساخت سردخانه و قیمت سردخانه و خیلی موارد دیگر مثل کف سردخانه، نصب دیواره ها، نصب درب و ... نیز برای انجام یک ساخت سردخانه باید در نظر گرفته شود.

در کل احداث سردخانه کاری تخصصی است و از قیمت سردخانه و طرح های زیادی برخوردار می باشد. اما باید به نحوی برنامه ریزی شود که عملیات احداث و مدیریت به درستی انجام شود. تیم شرکت فراسرد با بیش از 30 سال تجربه در زمینه تولید تجهیزات برودتی و ساخت انواع سردخانه توانسته در این زمینه یکی از برترین ها در بازار باشد. همچنین شرکت فراسرد جهت قیمت سردخانه تمامی تلاش خود را کرده است که با توجه به انجام کیفیت سردخانه قیمت سردخانه مناسب را برای شما مشتری عزیز در نظر بگیرید.

بررسی تطبیقی قیمت سردخانه با ظرفیت یکسان و تعداد اتاق¬های متفاوت:

یکی از مواردی که در خصوص احداث سردخانه¬ها سالهاست که دغدغه¬ی خریداران می¬باشد قیمت سردخانه¬ است چون مانند بسیاری از دستگاه¬ها و کالاهای دیگر دارای درجه¬بندی و قیمت¬گذاری نبوده و قیمت سردخانه بر اثر تنوع تجهیزات به کار رفته و نوع طراحی و ساخت تفاوت¬های بسیاری را دارا می¬باشد. به عنوان مثال قیمت سردخانه نگهداری میوه با ظرفیت 1000تن شامل یک اتاق 1000 تنی با قیمت سردخانه با همان ظرفیت ولی در 5 اتاق هر کدام 200 تن هم از نظر تجهیزات عایق¬کاری که شامل ساندویچ پانل¬های اتاق اصلی و دیواره¬های جداکننده و درهای مخصوص سردخانه¬ای برای هر اتاق تفاوت بسیار داشته و سیستم برودتی این 2 نمونه سردخانه نیز صرف نظر از ظرفیت مشابه قیمت سردخانه و تجهیزات کاملاً متفاوتی را خواهند داشت.

از مثال فوق استفاده کرده و تفاوت¬های ریالی قیمت سردخانه ¬ها را بررسی می¬نماییم. سالن سردخانه 1000تن با توجه به ظرفیت کلی آن حداقل فضایی را به میزان 4500 مترمکعب اشغال نموده و چنانچه ارتفاع سالن سردخانه را 5متر فرض کنیم سطح معادل 900 مترمربع و با در نظر گرفتن عمق مناسب حداقل 18 متر طول 50 متر را خواهیم داشت و با این حساب مقدار ساندویچ پانل مورد نیاز دیوارهای جانبی و سقف معادل 1580 مترمربع خواهد بود و یک درب مخصوص سردخانه نیز به مجموعه اضافه خواهد شد.

قیمت سردخانه در بخش بدنه 1000 تن با یک سالن 5 * 18 * 50 در این حالت خواهد بود:

(1580m2 * A Rial/m2) + (156m * B Rial/m) + (900m2 * C Rial/m2) + (D Rial * 1) = F Rial

A معادل قیمت ساندویچ پانل با هزینه¬های حمل و نصب

B معادل قیمت فلاشینگ با هزینه¬های حمل و نصب

C معادل قیمت عایق و (؟) کفسازی با هزینه¬های حمل و نصب

D معادل قیمت درب مخصوص سردخانه

F معادل قیمت سردخانه در بخش بدنه

حال قیمت سردخانه در صورت ظرفیت مشابه و 5 سالن هر کدام 18 * 10 * 5m با دیواره¬های مشترک

(2350m2 * A Rial/m2) + (236m * B Rial/m) + (900m2 * C Rial/m2) + (D Rial * 5) = G Rial > F Rial

@image

از مقایسه اعداد مشابه فوق به سادگی این نتیجه حاصل شده که که قیمت سردخانه مدل اول با ظرفیت مشابه و با استفاده از همان مصالح و بسیار پایین¬تر از قیمت سردخانه با همان ظرفیت در مورد دوم می¬باشد.

در خصوص تجهیزات برودتی تفاوت قیمت سردخانه مورد اول در صورت نصب رک یونیت (Rack Unit) تعداد مبدل¬های هر اتاق(Evaporator) و تجهیزات جانبی آن به مراتب قیمت سردخانه را بالاتر خواهد برد.

مقایسه قیمت سردخانه در حالت¬های فوق صرفاً به این دلیل آورده شد که متقاضیان احداث سردخانه با ظرفیت مشخص و ثابت با توجه به نیازهای واقعی خود در خصوص تعدد اتاق¬های سردخانه تصمیم¬گیری نموده تا از پرداخت¬ هزینه¬های اضافی و بدون در نظر گرفتن نوع راهبری خودداری نمایند.

قیمت سردخانه می تواند بستگی به انتخاب نوع سردخانه شما متغییر باشد.

قیمت سردخانه با توجه به انواع سردخانه مثل ثابت، قابل حمل متفاوت می باشد.

همچنین محصولات جانبی سردخانه مثل تابلو برق نیز بر قیمت سردخانه موثر خواهد بود.

و خیلی از عوامل دیگر که بر قیمت سرخانه شما تاثیرگذار خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سردخانه با ما تماس بگیرید. شماره تماس : 02166903810

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مقالات مرتبط

در حال حاضر مقاله مرتبط ثبت نگردیده است!

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111