مجموعه چیلر - یخساز

مجموعه چیلر - یخساز

chiller-icemaker1.jpg chiller-icemaker1.jpg
chiller-icemaker3.jpg chiller-icemaker3.jpg
chiller-icemaker4.jpg chiller-icemaker4.jpg
chiller-icemaker2.jpg chiller-icemaker2.jpg
 • مجموعه چیلر - یخساز
  شرکت فراسرد با توجه به نیاز روز افزون صنعت بتن کشور و با توجه به سابقه و تخصص در طراحی و تولید تجهیزات برودتی اقدام به تولید پکیج سردکننده بتن در مدل های مختلف نموده که بسته به نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان بتن با قابلیت های مختلف ارائه می گردد. لازم به ذکر است که با توجه به پروژه های مختلف در کشور که بیشتر در مناطق گرمسیری را اجرا می شوند سرد کردن بتن و همچنین مصالح و مواد تشکیل دهنده باعث افزایش کیفیت محصول نهایی شده و در نهایت سازه بتنی از استحکام کافی برخوردار خواهد بود .
  همانطور که می دانیم فرآیند تولید بتن گرما زا بوده و با توجه به ساختار و ضخامت آن و همچنین ضریب هدایت حرارتی پایین آن دمای قسمت خارجی سریعاً سرد شده و در قسمت های داخلی گرمای بتن محبوس می گردد که در این حالت بتن ترک برداشته و زیان های جبران ناپذیری بوجود خواهد آورد لذا سرد کردن مصالح و بتن در مناطق گرمسیری امری ضروری خواهد بود تا جایی که طراحی سیستم های سردکننده در فرآیندتولید بتن می تواند نقش مهمی را ایفا نماید.
  جداول مربوط به انواع بتن با عیار مختلف، معمولاً دمای پایین تر از 21+درجه سانتیگراد را در زمان تولید و در هنگام حمل توصیه می کنند و جهت رسیدن به دمای مذکور می بایست از خنک کننده های مختلف، قابل دسترس و ارزان قیمت استفاده نمود. با توجه به موارد فوق می توان ادعا نمود که جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در سردکردن بتن استفاده از این پکیج های مخصوص بوده که آب سرد با دمای کمتر از 2+ درجه سانتیگراد را در ساخت بتن تامین می نماید و در صورت نیاز با نصب مبدل های حرارتی مخصوص قادر به سرد کردن مکمل ها و روان کننده های مایع بتن نیز می باشد.
  پکیج سردکننده بتن
  پکیج سردکننده بتن شامل قسمت های مختلفی بوده که بر اساس ظرفیت دستگاه بچینگ، بیشترین مقدار بتن ریزی در شبانه روز و با توجه به دمای هوای محل تولید و دمای آب مورد استفاده طراحی می گردد.
  پکیج مذکور شامل چند قسمت از جمله چیلر مخصوص چند مرحله ای (بر اساس دمای آب ورودی) سیستم چیلر مخزنی و یخ ساز (در صورت نیاز) بوده و همچنین در بعضی مواقع با توجه به طراحی شامل تانک ذخیره و مبدل حرارتی (Heat Exchanger) نیز می باشد.
  طراحی پکیج سیستم های سردکننده به نحوی بوده است که حداکثر بازدهی و حداقل مصرف انرژی الکتریکی را به همراه داشته باشد. تجمیع تجهیزات در کمترین فضای ممکن و بصورت یک مجموعه در کانکس و نیز استفاده از بهترین نوع کندانسور (کندانسور تبخیری) که با شرایط کارکرد در کارگاه های تولید بتن همخوانی داشته باشد از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد.
  از مزایای دیگر پکیج سردکننده بتن عدم نیاز به نیروی کار اضافی بوده و بیشتر تنظیمات و کارکرد دستگاه به صورت اتوماتیک و مطابق با برنامه ریزی مورد نیاز انجام می گیرد. کنترل دستگاه های پکیج سردکننده توسط سیستم PLC بوده و قابلیت تعیین ظرفیت مورد نیاز بچینگ را بصورت اتوماتیک دارا می باشد.
  یکی دیگر از روش های سرد کردن بتن، استفاده همزمان از آب و یخ بوده که در این روش سرمایش مورد نیاز توسط ترکیبی از آب سرد و یخ تامین شده و کارایی مطمئن و بسیار بالایی را برای تولیدکنندگان بتن به همراه خواهد داشت.
  دستگاه های مورد استفاده در سیستم های سردکننده بتن (آب سرد + یخ) به شکلی طراحی شده اند که علاوه بر برخورداری از قابلیت جابجایی، این امکان را دارند که بسته به شرایط محیطی به جای استفاده ی همزمان از آنها در یک پروژه، تنها از یکی از دستگاه ها استفاده گردد و یا یکی از دستگاه ها در پروژه ای دیگر به کار گرفته شود.
  با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور و دمای مناطق گرمسیری در کلیه پروژه های بزرگ تولید بتن براساس دمای استاندارد (بتن حجیم حداکثر 22 + درجه سانتیگراد و بتن غیر حجیم حداکثر 26 + درجه سانتیگراد) استفاده از آب سرد و یخ در فرآیند تولید بتن الزامی بوده و بر این اساس پکیج های یخساز و آبسرد کن تولیدی شرکت فراسرد به نحوی طراحی و ساخته می شود که ضمن دارا بودن از بالاترین راندمان، کمترین حجم را اشغال نموده و با کمترین نیروی انسانی قابل راه اندازی می باشد.
  دستگاه های تولید یخ در مدل ها و ظرفیت های مختلف جهت سرد کردن بتن مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به دمای انتهایی بتن و همچنین دمای اولیه مواد تشکیل دهنده از جمله سیمان و مواد خشک و افزودنی های مختلف می بایست در مخلوط انتهایی از یخ استفاده نمود.
  دستگاه های یخساز شرکت فراسرد با انواع قالبی، پودری و پولکی مناسب جهت کاربری در صنایع بتن سازی بوده و هر کدام از این دستگاه ها در ظرفیت های مختلف در نقاط مختلف کشور در حال بهره برداری می باشند.

محصولات مرتبط

relate product

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111