مخزن استیل

مخزن و به خصوص مخازن استیل نقش بسیار مهمی را در چرخه صنایع مختلف از جمله صنایع لبنی ایفا می‌کند. در صنایع لبنی از مخزن استیل برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود. محدوده‌ی اندازه‌ی آنها از 150000 لیتر برای مخازن ذخیره استیل در واحد دریافت‌کننده شیر تا دست کم 100 لیتر برای مخزن استیل کوچک متغیر است.

مخزن استیل در پزشکی صنایع غذایی و صنایع شیمیایی برای ذخیره سازی مواد مایع استفاده می شود.

مخزن استیل در انواع و اشکال مختلف برای نگهداری مواد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی هر مخزن استیل باید با توجه به کاربرد آن باشد. مخزن استیل از جمله مهمترین مخازن ذخیره سازی هست که به دلیل اثربخشی و دوام بالا استفاده می شود. مخازن استیل از جمله مهمترین مخازن ذخیره سازی هستند که به دلیل اثربخشی و دوام کاربرد زیادی دارند ، از این ویژگی ها استفاده گسترده ای در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی می شود. نمونه هایی از مایعاتی که در مخزن استیل ذخیره می شوند شامل آب باران، آب آشامیدنی، فاضلاب، مواد شیمیایی، نفت روغن، کلر، سوخت دیزل و نفت است.

چرا از مخزن استیل برای ذخیره سازی استفاده می شود؟

ماشین آلات مدرن در یک کارخانه نیاز به نصب یک مخزن استیل برای ذخیره سازی دارند. اول از همه، شما باید مبلغی را که مایل به پرداخت آن هستید، تعیین کنید. علاوه بر این، شما نیاز به تعیین نوع مخازن استیل دارید که مواد خود را به طور موثر ذخیره کنید و همچنین هر گونه نیازهای تعمیر و نگهداری مرتبط و ایمنی مورد نیاز شما برای نگهداری ماده مورد نظر باید به آن توجه شود. مخازن استیل دارای ویژگی های فوق العاده ای نسبت به سایر انواع مخازن است. برخی از مهمترین دلایل استفاده از این دستگاه عبارتند از:

مخزن استیل نسبت به مخازن ساخته شده از مواد دیگر مقرون به صرفه تر هستند. مخزن استیل به میزان کم تر به نگهداری نیاز دارند و از این لحاظ مقرون به صرفه هست.

@image

طول عمر

مقاومت مخزن استیل به تعداد زیادی از عوامل محیطی بستگی دارد. مخزن استیل ضد زنگ، مقاوم در برابر زنگ زدگی، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش حتی بدون رنگ هستند.

تطبیق پذیری

استیل یک ماده تطبیق پذیر است. مقاومت آن در برابر خوردگی و دوام آن اجازه می دهد تا مخزن استیل در تعداد زیادی از برنامه های مختلف برای ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرد.

*عوامل مهمی که در طراحی و ساخت مخزن استیل باید در نظر گرفته شود:

عوامل مهمی در طراحی و ساخت مخازن ذخیره سازی وجود دارد. عمدتا ساخت مخزن استیل شامل برنامه و روش خاص است. فرآیند لجستیک، روش حمل و نقل و نصب نیز بر طراحی و ساخت این مخازن تأثیر می گذارد. برخی از عوامل اصلی عبارتند از:

مواد: بسته به کاربرد مخزن، سادگی در حمل و نقل و نصب ، مقررات و هزینه مخزن است.

اندازه و شکل: بسته به برنامه، مقررات و استانداردها و آسانی حمل و نقل. به عنوان مثال، مخازن ذخیره سازی برای ذخیره سازی گاز، روغن با فشار بالا معمولا به شکل کروی یا استوانه ای طراحی شده اند.

قدرت: طراحان و مهندسان بر روی ضخامت دیوارهای مخزن و نوارهای عمودی، افقی و متقابل بر اساس کاربرد و استفاده آن تصمیم می گیرند.

@image

محل استقرار: این که آیا مخزن استیل در زیر زمین یا بخشی از خاک نیز دفن خواهد شد نیز بر طراحی و ساخت مخزن استیل تأثیر می گذارد.

قابلیت دسترسی: توجه به قابلیت دسترسی در حین طراحی اولیه مخزن استیل باعث می شود که بازرسی داخلی و تعمیر و نگهداری قطعات مورد نیاز مخازن و اجزای نصب شده آن به راحتی انجام شود.

پویایی: این که آیا مخزن ثابت خواهد بود یا متحرک کمک می کند تا در مورد اندازه و وزن آن، و برای حرکت از یک نقطه به نقطه دیگر برای طراحی آن بهتر تصمیم گیری شود.

موارد دیگر: تعدادی دیگر محاسبات برای طراحی وجود دارد که ممکن است بر روی بار آن و سایر موارد توجه شود.لزوما نباید همه عوامل را که ذکر شد در طراحی و ساخت یک مخزن استیل در نظر بگیرید.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111