چیلر های چند مرحله ای

چیلر های چند مرحله ای

22.jpg 22.jpg
3.jpg 3.jpg
44.jpg 44.jpg
 • چیلرهای چند مرحله ای
  شرکت فراسرد با توجه به نیاز روز افزون صنعت بتن کشور و با توجه به سابقه و تخصص در طراحی و تولید تجهیزات برودتی اقدام به تولید پکیج سردکننده بتن در مدل های مختلف نموده که بسته به نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان بتن با قابلیت های مختلف ارائه می گردد. لازم به ذکر است که با توجه به پروژه های مختلف در کشور که بیشتر در مناطق گرمسیری اجرا می گردند سرد کردن بتن و همچنین مصالح و مواد تشکیل دهنده باعث افزایش کیفیت محصول نهایی شده و در نهایت سازه بتنی از استحکام کافی برخوردار خواهد بود.
  همانطور که می دانیم فرآیند تولید بتن گرما زا بوده و با توجه به ساختار و ضخامت آن و همچنین ضریب هدایت حرارتی پایین آن دمای قسمت خارجی سریعاً سرد شده و در قسمت های داخلی گرمای بتن محبوس می گردد که در این حالت بتن ترک برداشته و زیان های جبران ناپذیری بوجود خواهد آمد لذا سرد کردن مصالح و بتن در مناطق گرمسیری امری ضروری خواهد بود تا جایی که طراحی سیستم های سردکننده در فرآیند تولید بتن می تواند نقش مهمی را ایفا نماید.
  جداول مربوط به انواع بتن با عیار مختلف، معمولاً دمای پایین تر از 21+ درجه سانتیگراد را در زمان تولید و در هنگام حمل توصیه می کنند و جهت رسیدن به دمای مذکور می بایست از خنک کننده های مختلف، قابل دسترس و ارزان قیمت استفاده نمود. با توجه به موارد فوق می توان ادعا نمود که جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در سردکردن بتن استفاده از این پکیج های مخصوص بوده که آب سرد با دمای کمتر از 2+ درجه سانتیگراد را در ساخت بتن تامین می نماید و در صورت نیاز با نصب مبدل های حرارتی مخصوص قادر به سرد کردن مکمل ها و روان کننده های مایع بتن نیز می باشد.
  پکیج سردکننده بتن
  پکیج سردکننده بتن شامل قسمت های مختلفی بوده که بر اساس ظرفیت دستگاه بچینگ، بیشترین مقدار بتن ریزی در شبانه روز و با توجه به دمای هوای محل تولید و دمای آب مورد استفاده طراحی می گردد.
  پکیج مذکور شامل چند قسمت از جمله چیلر مخصوص چند مرحله ای (بر اساس دمای آب ورودی) سیستم چیلر مخزنی و یخ ساز (در صورت نیاز) بوده و همچنین در بعضی مواقع با توجه به طراحی شامل تانک ذخیره و مبدل حرارتی (HeatExchanger) نیز می باشد.
  طراحی پکیج سیستم های سردکننده به نحوی بوده است که حداکثر بازدهی و حداقل مصرف انرژی الکتریکی را به همراه داشته باشد. تجمیع تجهیزات در کمترین فضای ممکن و بصورت یک مجموعه در کانکس و نیز استفاده از بهترین نوع کندانسور (کندانسور تبخیری) که با شرایط کارکرد در کارگاه های تولید بتن همخوانی داشته باشد از جمله ویژگی های این دستگاه می باشد.
  یکی دیگر از مزیت های پکیج سردکننده بتن عدم نیاز به نیروی کار اضافی بوده و بیشتر تنظیمات و کارکرد دستگاه به صورت اتوماتیک و مطابق با برنامه ریزی مورد نیاز انجام می گیرد. کنترل دستگاه های پکیج سردکننده توسط سیستم PLC بوده و قابلیت تعیین ظرفیت مورد نیاز بچینگ را بصورت اتوماتیک دارا می باشد.
  مراحل مختلف سرد کردن آب
  مرحله 1) ابتدا آب ورودی با حداکثر دمای 45 + درجه سانتیگراد وارد بخش Evaporative Condenser (کندانسور تبخیری) شده و ضمن چگالش مبرد در سیستم سردکننده تا دمای 35 + درجه سانتیگراد خنک می شود.
  مرحله 2) آب 35 + درجه سانتیگراد وارد چیلر مخصوص فشار بالای اولیه شده و دمای آن تا نزدیک به 18 + درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
  مرحله 3) در این مرحله آب وارد چیلر مخصوص فشار متوسط شده و دمای آن به میزان 12 + تا 10 + درجه سانتیگراد کاهش یافته و وارد مرحله بعدی می گردد.
  مرحله 4) در مرحله انتهایی آب وارد حوضچه یخ شده و دمای خروجی آن به پایین تر از 2 + درجه سانتیگراد رسیده و به مخزن نگهداری وارد می گردد.
  توضیح اینکه پکیج مذکور توانایی تولید ظرفیت بیشتری از آب مورد نیاز را داشته که در این صورت ضمن افزایش آب ورودی به مخزن دیگر تا دمای 8+ درجه سانتیگراد می توان آب را مجدداً به پکیج سرد کننده وارد نمود تا دمای آب مخزن به طور کامل به 1+ درجه سانتیگراد تقلیل یابد.
  سیستم سردکننده بتن با نصب مبدل حرارتی قابلیت سرد کردن مواد افزودنی مایع به بتن مانند روان کننده ها را داشته که می تواند در صورت سفارش به مجموعه اضافه گردد.

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111