دستگاه چیلر شیر سرد کن

دانلود فایل

دستگاه چیلر شیر سرد کن

chiler-1-1x.jpg chiler-1-1x.jpg

دستگاه چیلر شیر سرد کن همانگونه که از نام آن برمی آید از تلفیق 2 بخش مخزن نگهداری شیر(سه جداره) و یک دستگاه چیلر ( با مایع گلایکول ) ساخته شده .


از نکات مهم در طراحی نصب یک واحد پلیت هیت اکسچنجر صفحه ای بوده که سردشدن شیر (37 درجه سانتیگراد) را به دمای پایین تر از (10 درجه سانتیگراد) در زمان دوشش امکان پذیر می نماید. مخزن سه جداره (شانه تخم مرغی) نیز با گردش گلایکول ، شیر را به دمای(4+ درجه سانتیگراد) رسانده و نگهداری می نماید. لازم به ذکر است که با توجه به طراحی لوله کشی ، در صورت لزوم می توان پس از زمان شیردوشی مجدداً شیر داخل مخزن را از پلیت گذرانده تا به دمای ( 4+ درجه سانتیگراد) برسد این طراحی باعث می گردد که از ظرفیت سیستم برودتی به طور کامل بهره برداری شده و از هزینه کردن جهت سیستم بزرگتر و بعضاً برق مصرفی بیشتر جلوگیری نماید.

بعنوان مثال چنانچه برای سیستم برودتی یکدستگاه شیرسردکن به طور متوسط 12 تا 14 ساعت در شبانه روز برق مصرف شود، در دستگاه شیر سرد کن واحد کوچکتر 18 تا 22 ساعت روشن بوده و نهایتاً مقدار کیلووات مصرفی کمتر از دستگاه شیرسردکن خواهد بود. ذکر این نکته ضروریست که در شیرسردکن های طرح قدیمی پس از سردشدن شیر (37+ درجه سانتیگراد) در طی 4 ساعت در زمان دوشش مرحله بعد شیر گرم به شیر قبلی اضافه شد ه و باعث افزایش گرمای کلی شیر می گردد. در صورتیکه در دستگاه چیلر شیر سرد کن ورودی دمای شیر تازه به مخزن حداکثر 6 درجه سلسیوس بوده و با یک گردش مجدد در پلیت کولر دمای شیر به (4+ سانتیگراد) در کمترین زمان خواهد رسید. در طراحی چیلر شیر سرد کن موضوعاتی مانند یخ زدن شیر، اضافه شدن آب تبخیرشده داخل وان به شیر و همچنین افزایش بار میکروبی (بواسطه گرم شدن مجدد شیر تا (20+ درجه سانتیگراد) ) به هیچ عنوان صورت نخواهد گرفت.

ویژگی:

1- سردکردن مدام و سریع نسبت به دستگاه های مشابه

2- مصرف بهینه انرژی

3- قابلیت افزایش تا 50% بدون اضافه کردن سیستم برودتی (در دامداریها دارای طرح افزایش ظرفیت).

4- قابلیت اتصال به سیستم CIP (مجهز به گوی و لوله کشی مخصوص شستشو)

5- 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش در سراسر ایران.


محصولات مرتبط

relate product

مشاوره تخصصی

متخصصین این شرکت آمادگی خود را جهت حل مشکلات سیستم های برودتی صنعتی شمااعلام نموده و در صورت نیاز مورد (موارد) را در کادر زیر مرقوم فرمایید

rcipower

با پست الکترونیک با ما در تماس باشید

info@farasardco.com

نشانی شرکت : تهران - خیابان توحید - خیابان پرچم - پلاک 65

نشانی کارخانه : ایران - شهر قدس - بلوار امامزاده - بعد از چهار راه گلبرگ - مجتمع 47 - پلاک 9 - کد پستی: 3153613111